#10 Dzień dla urody: kąpiel dla suchych dłoni i łamliwych paznokci

Robi się coraz zimniej. Powoli musimy przyzwyczajać się do noszenia szalików i rękawiczek. Na odmarznięcie szczególnie narażone są dłonie. Noszenie rękawiczek to teraz absolutna konieczność. Niestety, wszyscy wiemy jak bywa z tym w praktyce.Warto raz w tygodniu zaserwować dłoniom zbawienną kąpiel w oliwie z oliwek, witaminami A + E i sokiem z cytryny. Skorzystają na tym nie tylko dłonie, ale i paznokcie. Taka mikstura zdziała cuda jeżeli macie słabe i łamliwe pazurki wzmacniając je. Polecam stosować ją co najmniej raz w tygodniu.


Dwie łyżki oliwy z oliwek, jedną kapsułkę witamin (ja użyłam kapsułek z Rival de Loop, które kupicie w Rossmanie za ok 10 zł. Są to kapsułki przeciwzmarszczkowe, jednak może też używać ich właśnie na paznokcie. Witaminy to witaminy :)) i łyżkę soku z cytryny wlewamy do garnuszka i podgrzewamy. Pamiętajcie, aby nie gotować mikstury, gdyż wtedy może stracić swoje cenne właściwości. Następnie przelewamy wszystko do miseczki i moczymy dłonie przez 10-15 minut masując przy tym paznokcie. Po upływie czasu wycieramy ręce w ręcznik papierowy. Najlepiej jest ten zabieg przeprowadzać wieczorem, tuż przed snem aby już nie musieć myć rąk.


Pamiętajcie, że nawet iż będziecie nosić rękawiczki warto raz w tygodniu zrobić sobie taką kurację zwłaszcza teraz kiedy na zewnątrz jest tak wietrznie.

3 komentarze:

dziękuję za każdy komentarz:)
nie reklamuj się-wchodzę na bloga każdego komentującego
obraźliwe komentarze nie będą tolerowane
przyjmuję krytykę KONSTRUKTYWNĄ
nie uznaję "obserwuje i liczę na rewanż"
na pytania odpowiadam pod komentarzem

Copyright © 2016 Tak Bardzo Kosmetycznie , Blogger